هزینه و مراحل بازسازی آپارتمان کوچک و بزرگ قدیمی در تهران

بازسازی آپارتمان

بازسازی آپارتمان میتواند تاثیر بسیار زیادی بر روی حال و هوای خانه داشته باشد و انرژی زیادی به اهل خانه بدهد. برخی از این تغییرات میتواند تغییر رنگ دیوار ها ، استفاده از کاغذ دیواری ، تعویض روکش مبلمان ، تغییر کاشی یا نصب کفپوش های جدید باشند. امروزه با تکیه بر انواع فنون دکوراسیون داخلی آپارتمان میتوان حس و حال جدیدی را برای خانه به وجود آورد. برخی از این تغییرات بسیار بزرگ بوده و باعث تغییرات عمده ای در طراحی داخلی ساختمان میشود که از این رو به این مجموعه تغییرات بازسازی آپارتمان گفته میشود.  در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با پروسه کامل بازسازی آپارتمان بیشتر آشنا شویم.

مراحل تعمیرات آپارتمان

قبل از انجام پروسه بازسازی آپارتمان خود باید مواردی را مد نظر قرار دهید. در اینجا ما تعدادی پرسش مطرح کرده ایم که نیاز است قبل از به شروع بازسازی به آنها پاسخ داده شود :

  • دقیقا قصد تغییر در کدام قسمت از خانه را داریم؟
  •  بودجه مورد نظر برای بازسازی چه مقدار است و تا چه مقداری میتوانیم هزینه نماییم؟
  • فضایی که قصد انجام بازسازی آنرا داریم ، چه کاربری خواهد داشت و چگونه از آن استفاده خواهیم کرد؟
  • از چه سبک دکوراسیونی استفاده کنیم تا جلوه آپارتمانمان بهتر باشد؟
  • تا چه میزان قصد هزینه برای طراحی داخلی خانه را داریم؟
  • در بازسازی از چه مواد و مصالحی استفاده کنیم که هم کیفیت خوبی داشته باشند و هم از قیمت مناسبی برخوردار باشند؟
  • از چه مدل چیدمانی برای آپارتمان خود استفاده کنیم تا زیبایی خانه را دو چندان کند.


بهتر است پس از یافتن پاسخ های این سوالات ، جهت شروع بازسازی آپارتمان موارد زیر را در الویت قرار دهید :

الویت اول؛ بازسازی آشپزخانه :

اولین مرحله در بازسازی آپارتمان ، بازسازی آشپزخانه میباشد. آشپزخانه قلب هر خانه ای بوده و زیبایی آشپز خانه تاثیر بسیار زیادی روی زیبایی و جلوه ی آن خواهد داشت.

الویت دوم؛ بازسازی سرویس بهداشتی :

بازسازی سرویس بهداشتی آپارتمان دوم کاریست که باید بعد از بازسازی آشپزخانه انجام دهید. معمولا سرویس بهداشتی آپارتمان ها بعد از مدتی دچار استهلاک شده و نیاز به تعمیرات اساسی خواهند داشت. از جمله این تعمیرات میتوان به تعمیر لوله کشی ها ، سنگ دستشویی و تعمیر یا تعویض روشویی اشاره کرد.

الویت سوم؛ بازسازی نشیمن و سالن پذیرایی :

این قسمت از خانه ، جاییست که بیشتر وقت ما در آن میگذرد پس بسیار مهم است که این بخش به دقت مورد بازسازی قرار بگیرد.

الویت چهارم؛ بازسازی اتاق ها :

در آخر هم به بازسازی اتاق خواب ها میپردازیم.

هزینه بازسازی آپارتمان | قیمت بازسازی آپارتمان | هزینه بازسازی آپارتمان قدیمی

هزینه بازسازی آپارتمان

قیمت بازسازی آپارتمان در اکثر مواقع به صورت متر مربع تعیین میشود که هر شرکت با شرکتی دیگر متفاوت است. از طرفی هزینه بازسازی آپارتمان میتواند با توجه به نوع و کیفیت متریال استفاده شده متفاوت باشد. برخی از کارفرما ها با داشتن بودجه های بالا ، هزینه ی زیادی برای متریال با کیفیت میکنند و برخی از آنها به علت بودجه محدود تر تصمیم به استفاده از متریال معمولی تر میگیرند. همچنین هزینه نیروی انسانی برای هر شرکتی متفاوت بوده و میتواند به عنوان عاملی تاثیر گذار در هزینه بازسازی آپارتمان به شمار آید.
بازسازی آپارتمان شما میتواند به حدی حرفه ای و عالی انجام شود که حتی ارزش آن از یک واحد نوساز هم بیشتر شود. اما بسیار مهم است که این کار توسط یک شرکت معتبر با نیرو های زبده در این زمینه انجام شود. کارکردن با شرکت هایی که نمونه پروژه های موفقی ندارند و در کار خود حرفه ای نیستند میتواند برای شما هزینه های زیادی داشته باشد. پس بهتر است قبل از فرآیند بازسازی به یک شرکت بازسازی آپارتمان معتبر مشورت کنید تا بهترین نتیجه را داشته باشید. گروه تهران بازسازی با داشتن بیش از ده ها پروژه موفق در امور بازسازی همراهی عالی در این زمینه است.

بازسازی آپارتمان کوچک | بازسازی آپارتمان های کوچک

بازسازی آپارتمان کوچک

یکی از روش های بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی این است که بازسازی آپارتمان کوچک خود را طوری انجام دهید تا بیشترین بهره وری را از فضای آن داشته باشید. در بسیاری از مواقع ، در آپارتمان های کوچک تنها با تغییر دکوراسیون و نحوه چیدمان وسایل آپارتمان شاهد بهبود فضای کاربری خانه و همین بیشتر جلوه دار شدن خانه خواهید شد. در ادامه نکاتی را میگوییم که میتواند به اطلاعات شما در این زمینه بیافزاید.



همانطور که اشاره کردیم ، نحوه چیدمان وسایل در آپارتمان های کوچک میتواند نقش بسیار مهمی در زیبایی خانه داشته باشد. بسیاری از افراد ، خود سعی میکنند تا کار دکوراسیون خانه شان را انجام دهند اما در بیشتر مواقع آن نتیجه دلخواهی را که می خواهند نمیگیرند. بهتر است این کار را به دست کسانی بسپارید که در این زمینه هم علم و هم تجربه بالایی دارند. این افراد با انجام پروژه های متعدد دکوراسیون و بازسازی میتوانند بهترین نقشه و پلان را برای خانه شما انتخاب کنند و همین طور میتوانند به شما بگویند که چه وسایلی تهیه کنید تا جلوه و نمای خانه بهبود پیدا کند. در صورتی که خود بخواهید این کار را انجام دهید ممکن است وسایلی بخرید که به هیچ عنوان هماهنگی با سایر اجزای خانه نداشته و آن طرح دلخواهی را که میخواهید را نتوانید اجرا کنید.

بازسازی آپارتمانهای کوچک

به طور مثال میتوانید با با انتخاب تم سفید و استفاده از یک کاناپه رنگی بسیار زیبا ، جلوه ای ویژه به ظاهر خانه خود بدهید. حال تصور کنیم که به جای این کاناپه یک ست مبل سلطنتی بزرگ با رنگ تیره در دکوراسیون خود استفاده کنیم. حتی اگر از بهترین متریال هم ساخته شده باشد یا حتی از گرانترین و لوکس ترین مغازه مبل فروشی در بالای شهر هم که خرید کرده باشیم ، باز با این انتخاب آن جلوه ای را که میخواهیم به دست نخواهیم آورد. کلی هزینه صرف شده که حتی خود را نشان نمیدهد. به این دلیل است که باید از مشاور حرفه ای دکوراسیون استفاده نماییم. از دیگر خدمات شرکت تهران بازسازی ، مشاوره در امور دکوراسیون داخلی خانه ها ، آپارتمان ها ، دفاتر تجاری و اداری میباشد. شما میتوانید جهت مشاوره بیشتر با ما تماس بگیرید.

بازسازی آپارتمان قدیمی | بازسازی آپارتمان های قدیمی | هزینه بازسازی آپارتمان قدیمی


متوسط هزینه تعمیرات آپارتمان

بسیاری از منابع، هزینه بازسازی آپارتمان و قیمت تمام شده برخی تغییرات و متریال ها را به صورت مواردی شامل زیر قیمت گذاری می کنند:

هزینه تغییر کفپوشبا توجه به نوع متریال آن از متری ۳۰ هزار تا ۲۰۰ هزار تومان
هزینه تغییر دیوار پوشبسته به متریال آن از متری ۳۰ هزار تا ۱۲۰ هزار تومان
هزینه کاغذ دیواریبا در نظر داشتن برند آن از رولی ۳۰ هزار تا ۳۰۰ هزار تومان
هزینه رنگ آمیزی دیوار از متری حدود ۶ هزار تا ۸ هزار تومان
هزینه سقف کاذببسته به متریال آن از متری ۴۰ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان
هزینه نورپردازیبسته به نوع اجرا می تواند بسیار متفاوت باشد.
هزینه تعویض درب و پنجرهبسته به برند آنها از متری ۲۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار تومان
هزینه طراحی کمد و قفسهبسته به متریال به کار رفته در آنها از متری ۱۵۰ هزار تا ۳۰۰ هزار تومان
هزینه تعویض کابینتبسته به متریال آن از متری ۵۵۰ هزار تا ۲ میلیون تومان
هزینه تعویض روشویی و سینکبسته به برند از ۱۰۰ هزار تا۸۰۰ هزار تومان
هزینه تعویض شیرآلاتبسته به جنس و برند آنها می تواند بسیار متنوع باشد.
هزینه تاسیسات داخلیبا در نظر داشتن نوع سیستم لوله کشی و تاسیسات آن متنوع می باشد.

قیمت بازسازی آپارتمان

هزینه و قیمت بازسازی یک آپارتمان بسته به نیاز کارفرما میتواند متغییر باشد. در صورتی که نیاز به تغییرات اساسی باشد ، به طور قطع هزینه بالاتر خواهد بود. یکی دیگر دلایل بالا بودن هزینه بازسازی آپارتمان به صورت اساسی ، نیاز به تعویض بسیاری از جزئیات خانه است. به طور مثال کفپوش ها به طور کامل تعویض می شوند ، دیوارها باید مجددا گچکاری و رنگ آمیزی شوند ، لوله ها و تاسیسات به طور کامل تعویض میشوند ، حمام و دستشویی به طور کامل نوسازی میشوند.
در صورتی که قصد تغییرات جزئی را داشته باشید ، به طور قطع هزینه ها پایین تر خواهد بود. همچنین هزینه هایی مانند قیمت متریال ، دستمزد نیروی انسانی نیز تاثیر گذار است.

شرکت بازسازی و نوسازی آپارتمان

شرکت تهران بازسازی تمام تلاش خود را برای برآورده کردن تمام نیاز های کارفرما با مناسب ترین هزینه به کار گرفته است. میتوانید جهت کسب اطلاع بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید.