بازسازی خانه ، هزینه بازسازی خانه ، بازسازی خانه قدیمی ، بازسازی خانه کلنگی

بازسازی خانه | بازسازی خانه قدیمی | بازسازی خانه کلنگی | هزینه بازسازی خانه | بازسازی خانه های اکباتان

بازسازی خانه

در این مقاله قصد داریم تا مطالب و نکات مهمی در رابطه با بازسازی خانه بیان کنیم تا بتوانید بهترین تصمیم را جهت بازسازی خانه خود داشته باشید.

در این مطلب درباره بازسازی خانه های ویلایی ، بازسازی خانه های قدیمی ، بازسازی خانه های کلنگی ، بازسازی خانه های اکباتان ، بازسازی خانه های کوچک و نقلی ، هزینه بازسازی خانه و ارائه راهکار های مناسب جهت تعمیر و بازسازی خانه صحبت خواهیم کرد.  در این مطالب نمونه کار های انجام شده توسط گروه معماری و دکوراسیون تهران بازسازی را خواهید دید تا با کار های ما بیشتر آشنا شوید. این تصاویر عکس های قبل و بعد از بازسازی خانه ها بوده و میتوانید به عینه کیفیت کار ما را به وضوح ببینید. مطلب پیش رو را تا انتها بخوانید تا بهترین تصمیم گیری ممکن را داشته باشید.بازسازی خانه ویلایی | بازسازی خانه ویلایی قدیمی

خانه یا منزل محلی برای استراحت و آرامش هر یک از ماست. خانه میتوانید تجلی گر شور و نشاط باشد یا میتواند تجلی گر محلی بی روح و خسته کننده به نظر بیاید. این ما هستیم که تصمیم میگیریم خانه خود را چگونه زیبا و دلنشین نماییم.

مانند هر وسیله ای که به دست انسان ساخته میشود ، هر ساختمانی طول عمر مشخصی دارد و پس از مدتی فرسوده شده و نیاز به تعمیر و بازسازی دارد. برخی خانه ها از لحاظ استحکام مشکلی نداشته و همچنان پا برجا هستند اما به لحاظ دکوراسیون و طرح داخلی به اصلاح از مد افتاده شده و آن دلنوازی و زیبایی را ندارد. بازسازی خانه علاوه بر القای حس زیبایی میتواند از خطرات جانی و مالی پیشگیری نماید. پروسه بازسازی خانه با توجه به هدف مالک از بازسازی ، نوع کاربری ملک ، قدمت خانه و بسیاری از عوامل دیگر میتواند متفاوت باشد. این مورد باعث به وجود آمدن مراحل مختلفی در بازسازی ساختمان میشود. در این قسمت این مراحل را برای شما تشریح خواهیم کرد.

مراحل بازسازی خانه

  • داشتن نقشه و پلان مشخص و تعیین نیاز ها : اولین مرحله در بازسازی خانه داشتن نقشه و پلان همراه با مشخص کردن نیاز ها در نوسازی و تعمیرات خانه است. در این مرحله نقشه روی کاغذ پیاده میشود. این کار نیاز به دقت فروانی دارد و باید نکات زیادی را مد نظر قرار داد. در نظر گرفتن این نکات باعث افزایش سرعت در فرآیند تعمیرات خانه میشود. در صورتی که در این زمینه تخصص و تجربه کافی را ندارید ، این مار به کارشناسان و پیمانکارن بسپارید. این مرحله در فرآیند بازسازی بسیار هم است و میتواند تاثیر زیادی در کاهش هزینه ها بازسازی داشته باشد.
  • محاسبه میزان هزینه های بازسازی : مرحله بعدی که باید پس از تعیین نقشه نهایی ساختمان انجام دهید ، محاسبه هزینه های بازسازی و بودجه بندی میباشد. شما میتوانید به عنوان صاحب ملک خود هزینه های آنرا را برآورد کرده یا کار محاسبه هزینه بازسازی خانه را به یک کارشناس ارجاع دهید. کارشناسان بازسازی با توجه به تجربه ای که دارند میتوانند قیمت حدودی دقیق ترین به شما بدهند و در زمینه بودجه بندی به شما کمک کنند. هزینه های تعمیرات خانه شامل دستمز نیروی انسانی و هزینه تهیه مصالح و متریال ساختمانی نیز میباشد. در این مرحله مشخص میشود که بازسازی یک خانه کلنگی به صرفه تر است یا خرید یک ملک نوساز.
  • انجام مقدمات کار برای شروع بازسازی : پس از اینکه طرح و نقشه خانه و همچنین هزینه های بازسازی آن مشخص شد باید اقدامات اولیه جهت شروع تعمیرات اساسی خانه را انجام داد. این اقدامات علاوه بر اخذ مجوز بازسازی شامل موارد زیر نیز میباشد :

ایده های بازسازی خانه:

  • از کار هایی که قبل از شروع بازسازی باید انجام شود بررسی شیرآلات ، لوله کشی و برق کشی خانه میباشد. این مورد در صورتی است که آنها را تعویض نکرده باشید.
  • در صورتی کار بازسازی منزل خود را به شرکت ها و پیمانکاران بازسازی سپرده اید ، یکی از مهمترین کار ها از طرف شما تهیه یک قرارداد رسمی بوده که باید بین شما و طرف پیمانکار منعقد شود. این کار طرفین را ملزم به اجرای مفاد قرار مذکور مینماید.
  •  در صورتی که قرار است بازسازی به طور اساسی و عمده انجام شود ، بهتر است ساکنین داخل خانه به محل دیگری رفته و در صورت نیاز خانه را از هر نوع وسیله تخلیه نمایند یا وسایل را به صورت بسته بندی درون یکی از اتاق ها قرار دهند.
  • قبل از شروع عملیات بازسازی این مورد را به خاطر داشته باشید که با توجه به میزان بودجه مورد نظر بهترین متریال و مصالح ساختمانی را تهیه نمایید. با این کار هم بودجه را در نظر داشته اید و هم از بهترین متریال استفاده کرده اید.

ایده های بازسازی خانه

  • در صورتی که قرار است کار بازسازی را خودتان به دست بگیرید ، بهتر است قبل از شروع کار با یک استاد کار ماهر مشورت کرده و از نظرات و پیشنهادات او هم بهره ببرید. استفاده و به کارگیری یک استاد کار ماهر میتواند فرآیند بازسازی را سریعتر و آسانتر کند.
  • بازسازی: این کار بعد از انجام و بررسی سه مرحله قبل بوده و به نوعی فاز اجرایی و پیاده سازی عملیات بازسازی میباشد.